-

Gözden kaçırmayın

Söz konusu Vatansa siyaset teferruattırSöz konusu Vatansa siyaset teferruattır

Türkiye'nin ilk yerli ve milli haberleşme uydusu "TÜRKSAT 6A", büyük bir gururla uzaya gönderildi. Bu önemli gelişme ile Türkiye, uydu haberleşme teknolojilerinde kendi altyapısını ve teknolojisini kullanarak önemli bir adım atmış oldu.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre, "TÜRKSAT 6A" uydusu Türkiye'nin haberleşme kapasitesini artıracak ve bağımsızlık yolunda önemli bir stratejik kazanım sağlayacak. Proje, Türkiye’nin uzay alanında kendi teknolojisiyle gerçekleştirdiği ilk milli haberleşme uydusu olma özelliği taşıyor.

Afyonkarahisar Milletvekili Av. Ali Özkaya, bu önemli projeyi "Her alanda öncü ve güçlü Türkiye" olarak nitelendirerek, ülkenin teknoloji alanında bağımsızlığını ilan ettiğini ve artık "Zaman Türk'ün zamanı" olduğunu vurguladı.

Bu proje ile birlikte Türkiye, uzay teknolojilerinde yetkin bir konuma ulaşmayı ve küresel arenada güçlü bir oyuncu olmayı hedefliyor. "TÜRKSAT 6A" uydusu, hem ülkenin güvenliğini artıracak hem de haberleşme alanındaki dışa bağımlılığı azaltacak.